Blog > Komentarze do wpisu
Chwile ulotne
Czasami w radio usłyszę zespół Kombi, albo "Andzię" czy Wham! i coś drga we mnie, uśpione wspomnienie, które pod wpływem bodźca zewnętrznego próbuje się obudzić, ale jest zbyt głębokie i tylko wysyła słoneczny poblask.
Czuję to drgnienie i próbuję wyciągnąć to wspomnienie na wierzch. Odświeżyć, obmacać. Próbuję skojarzeniami - słońce, gitara, magnetofon? Nie, nie to, nie to, coś innego, blisko ale.
Dumam, dlaczego przy tych utworach, a nie przy innych, co je wyróżnia w mojej pamięci od innych przebojów z lat osiemdziesiątych?
Dzieciństwo.
Odpowiedź spłynęła nagle i wcale nieproszona. Nie trzeba było się wysilać i rozbijać na elementy, odwrotnie, trzeba było o sprawie pomyśleć całościowo.
Dzieciństwo.
Utwory nagrane na kasety magnetofonowe Stomil lub Superton od koleżanki, która przegrała je od kolegi, który...
Skąpane w słońcu wspomnienia, gdyż te najstarsze zawsze są słoneczne, w krainie dzieci deszcz nie pada, a jeśli nawet to jest doskonałą okazją do pobuszowania po zakamarkach domu by wdychać zapach kurzu i tajemnicy.
To drgają wspomnienia ulotne i nietrwałe, które nie zapisały się na żadnej stronie pamiętnika, gdyż wtedy najbardziej było istotne, że Kasia nie chciała mi pożyczyć zeszytu, a z Anią odprowadzałyśmy się wciąż i wciąż i chichotałyśmy jak głupie. I żadne ulotne wspomnienie, myśl subtelna i niuans nie zmąciły ostrej i nudnej relacji pamiętnikowej.
Nikt nie zwraca uwagi na słoneczne pocałunki...
sobota, 27 lutego 2016, epilia

Polecane wpisy

  • Nieborów

    W zeszłym roku pojechałam na swój pierwszy Zlot Biblionetkowy. Oprócz poznania osób, które znałam dotychczas wyłącznie z internetu, rozmów o książkach, stosów k

  • Rok miniony

    Dziś rozebraliśmy choinkę. Ze świecidełek. Z igieł choinka rozebrała się sama, bez niczyjej pomocy. Bo prawdziwa była, dostarczona przez RMF i wystana cierpliwi

  • Na progu zimy

    Myśli wirują jak domek z kart porwany przez tornado. Rozsypują się, gubią. Umysł wiruje także. Nie jestem w stanie myśleć, umykają słowa które chcę powiedzieć,

Darmowy licznik odwiedzin